-22 -februari -2012 /23:53:14
Jaarprogramma 2012
Het kunstjaar in expositieruimte De Vishal is feestelijk geopend met de expositie
Island of Order in a Sea of Chaos.
12 hedendaagse kunstenaars bouwen voort op de traditie van de concrete kunst, zoals o.a. gepropageerd door Theo van Doesburg / De Stijl. Met een grote mate van vrijheid experimenteren zij in hun werk. Dit resulteert in een nieuwe en zeer persoonlijke kunstvorm.
Met werk van o.a. Anneke Klein Kranenbarg , Els Moes, HenriĂ«tte van  ́t Hoog, Jasper van der Graaf, Ro Hagers, Roland de Jong Orlando, Ruth van Veenen, Iemke van Dijk.


19-02-2012 t/m 25-03-2012
APHRODITE
Zeven beeldend kunstenaars geven door hun tekeningen een visie op het bestaan. Verhalend, persoonlijk, vertrouwd, afstandelijk, kwetsbaar, krachtig, groots en meeslepend of klein en intiem. Met werk van Ionika Aalders, Corinne Bonsma, pietsjanke fokkema, Caren van Herwaarden, Danielle Lemaire, Stance Oonk en Ellen Witsen Elias.


01-04-2012 t/m 06-05-2012
KEES BIERMAN – winnaar Vishal Kunstprijs 2011
Collage. Gastcurator Kees Bierman stelt een tentoonstelling samen als onderdeel van de aan hem toegekende Vishal Kunstprijs voor zijn gehele oeuvre. Hij brengt een aantal bijzondere kunstenaars bijeen die in hun werk gebruik maken van de collage-techniek.
Deelnemende kunstenaars o.a.: Emo Verkerk, Auke de Vries, Stefan Kasper, Luuk Wilmerink, Kees Bierman, GĂ©-Karel van der Sterren e.a.


13-05-2012 t/m 17-06-2012
HANS ASSELBERGS
Verdichten, verdunnen
MichĂšle Baudet (lid/gastcurator) stelt een festival samen om het werk van componist Hans Asselbergs, die 5 jaar geleden overleed, te eren. De Vishal sluit
hierbij aan met een tentoonstelling van het werk van een aantal kunstenaars die met Hans hebben samengewerkt, o.a. Eric de Nie, Ronald Ruseler, Jeroen Henneman, Margreet Bouman, Marja Sonneveld, Renate Schwarz, Annesas Appel e.a.
Tevens is er een aantal grote, door de componist gebouwde en gebruikte instrumenten te zien en zullen workshops op de instrumenten worden gegeven.


24-06-2012 t/m 29-07-2012
ZOMERTENTOONSTELLING I
Het Oog van de Storm – Leden van De Vishal tonen eigen werk. De in 2011 gestarte formule om een tweetal ledententoonstellingen te maken met een aantal geselecteerde kunstenaars is succesvol gebleken. In 2012 twee volwaardige expositieperiodes met elk ongeveer 20 deelnemers. De Vishal haakt met de zomertentoonstellingen zijdelings aan bij 'Haarlem Roze Stad'.

05-08-2012 t/m 09-09-2012
ZOMERTENTOONSTELLING II
Het Oog van de Storm – Leden van De Vishal tonen eigen werk.


16-09-2012 t/m 21-10-2012
MARIA ROOSEN
Duo-tentoonstelling in De Vishal en in de Grote Kerk. Maria Roosen (gastcurator) toont nieuw en bestaand werk. http://www.mariaroosen.com


28-10-2012 t/m 04-11-2012
KUNSTLIJN
In De Vishal is de centrale presentatie te zien van de deelnemende kunstenaars aan deze open atelierroute.


18-11-2012 t/m 23-12-2012
CERAMICS
Pam Emmerik (gastcurator) en Willemijn Faber (curator) stellen een tentoonstelling samen met keramisch werk. Tijdens de werkperiode van Pam Emmerik en Pjotr van Oorschot in het Europees Keramisch Werkcentrum ontstond de wens om werk te tonen van kunstenaars die keramiek niet zien als ambacht maar als een medium om hun werk/idee te dragen.


Kunstruimte De Vishal maakt kwaliteitstentoonstellingen die gratis toegankelijk zijn voor een breed publiek. Het programma sluit aan bij andere landelijke en regionale kunstprogramma’s. Daarnaast organiseert De Vishal, in samenwerking met kunstenaarssociĂ«teit Nieuwe Teisterbant, rond de exposities een gevarieerd cultureel programma met aandacht voor diverse kunstdisciplines. In 2011 trok De Vishal ruim 67.000 bezoekers; 57.000 in De Vishal en nog eens ruim 10.000 bij exposities op locatie. Jaarlijks worden 10 exposities en 12 etalage-exposities georganiseerd in De Vishal aan de Grote Markt in Haarlem, aangevuld met 4 Ă  5 exposities elders in Haarlem of directe omgeving.


 
tobacamptobacamp